Zmarł Ks. Proboszcz prałat Henryk Ciołkowski

Dnia 18 listopada zmarł nasz umiłowany, wieloletni, Ks. Proboszcz prałat Henryk Ciołkowski

Od 27 lat był proboszczem parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Ojrzanowie.

 

Msze św. żałobne w naszym kościele parafialnym kościele Zwiastowania NMP w Żelechowie zostaną odprawione 21 listopada o godz. 9.00 – (Msza Św.  będzie sprawowana przez Księży Dekanatu Tarczyńskiego) i o godzinie 11.00 – Msza Św. Sprawował będzie Ks. Kardynał Kazimierz Nycz i Abp Józef Górzyński i inni księża

Tego samego dnia o godz. 14.00 w rodzinnej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie (diecezja łowicka) zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa po której ciało księdza Henryka odprowadzone zostanie do rodzinnego grobu.

 

Czynimy starania aby z uroczystości pogrzebowych Ks. Prał. Henryka Ciołkowskiego została przeprowadzona bezpośrednia transmisji w Internecie. Gdy zostaną dopełnione formalności to link do transmisji będzie dostępny na stronie archidiecezji warszawskiej: https://archwwa.pl/

 

Ks. Prałat Henryk Ciołkowski urodził się 18 sierpnia 1949 roku w Woli Popowej. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 16 czerwca 1974 roku w archikatedrze warszawskiej. Jako wikariusz ks. Ciołkowski posługiwał w parafiach pozawarszawskich: Św. Stanisława w Osuchowie, Św. Mikołaja w Grójcu, i warszawskich: Matki Bożej Królowej Pokoju, NMP Matki Kościoła, św. Tadeusza, św. Franciszka.

W 1993 roku ks. Henryk Ciołkowski został proboszczem parafii Zwiastowania NMP  Ojrzanów w Żelechowie i pełnił swoją posługę duszpasterską jako Proboszcz przez ponad 27 lat.

Msze Święte niedzielne w kościele o godzinie 9.00, 12.00, 18.00, Msza Święta w Józefinie o godzinie 10.30 i Msza Święta sobotnia z liturgią niedzielną o godzinie 18.00 odbywać się według ustalonego do tej pory porządku.

W ciągu tygodnia Msze Święte wg zamówionych wcześniej  intencji z uwagi na obowiązkową kwarantannę sprawowane będą przez Ks. Wikariusza Jerzego Króla, na terenie plebanii.

Wszystkie sprawy dotyczące funkcjonowania parafii w zastępstwie ks. Proboszcza prowadzi do odwołania ks. Dziekan Krzysztof Mindewicz z parafii Św. Jana Chrzciciela z Rembertowa

22 727 73 13602 799 037

O wszystkich zmianach i istotnych sprawach dotyczących funkcjonowania naszej parafii będziemy starać się informować na bieżąco.